ul. Górny Bór 5 43-430 Skoczów

Kruszywa

Budowlane i ozdobne

Piasek, kora kamienna, kamień drenażowy, gres granitowy, kruszywo czerwone

Na naszych składach budowlanych na Śląsku Cieszyńskim znajdą państwo zarówno kruszywo budowlane, jak i kruszywo ozdobne, dekoracyjne. 

Wszystkie kruszywa posiadamy w bardzo atrakcyjnych, konkurencyjnych w naszym regionie cenach. 

Na składach w Skoczowie, Cieszynie i Goleszowie oferujemy następujące rodzaje kruszywa w przybliżonych cenach: 

  • Gres graniowy od 250 zł za tonę; 16-22 mm; 8-16 mm
  • Kora Kamienna od 400 zł za tonę; 11-32 mm
  • Kruszywa budowlane; 0-31 mm; 2-8 mm; 8-16 mm; 16-31,5 mm
  • Kamień drenażowy 16-32 mm
  • Kruszywo czerwone 10-16 mm
  • Piasek żółty – budowlany
  • Piasek ostry 0-2 mm

Istnieje możliwość zakupu również małych ilości np. 25 kg.

Kruszywa budowlane są powszechnie wykorzystywane w różnych rodzajach prac budowlanych i infrastrukturalnych.

Żwir, piasek i inne kruszywa budowlane wykorzystuje się jako składnik mieszkanki betonowej. Zapewniają one strukturalną wytrzymałość betonu i pomagają w utworzeniu odpowiedniej konsystencji.

Żwir i kamienie łamane są dodawane do mieszanek asfaltowych, aby zapewnić im odpowiednią nośność i wytrzymałość. Kruszywa budowlane wykorzystuje się do tworzenia podbudowy pod drogi i autostrady, gdzie zapewniają stabilną i równą powierzchnię pod nawierzchnię drogową.

Kruszywa są również niezbędne przy budowie fundamentów budynków. Żwir i kamienie łamane są wykorzystywane do utwardzania podłoża i zapewnienia stabilności fundamentów. Kruszywa dekoracyjne, takie jak kamienie ozdobne, żwir kolorowy czy tłucznie, są wykorzystywane do wykończenia elewacji budynków, alejek, podjazdów i tarasów. Dodają one estetyczny wygląd i nadają wyjątkowy charakter przestrzeni zewnętrznej. Kruszywa ozdobne są również popularne w ogrodnictwie i projektowaniu krajobrazu. Mogą być stosowane do tworzenia ścieżek, dekoracji ogrodowych, wykończenia oczek wodnych czy obsadzania rabat kwiatowych.

Zastosowanie konkretnego rodzaju kruszywa zależy od konkretnego projektu budowlanego i wymagań dotyczących wytrzymałości, estetyki i innych czynników. Składy budowlane Donex umożliwiają zakup kruszywa różnego rodzaju w jednym miejscu. Możliwe jest również ustalenie dostawy zamówionego kruszywa na miejsce budowy.